אפוסטיל - עברית / ספרדית / אנגלית

מהו אפוסטיל ומתי הוא נדרש?

אפוסטיל, בשפה המקצועית של המשפט הבינלאומי, הוא המונח המשפטי בו מכונה אישור הניתן למסמך רשמי כלשהו על ידי רשות מוסמכת מטעם המדינה. בנוסף, אפוסטיל הוא שמו של מי שמבצע את אימות המסמכים בפועל ובחתימתו מאשר שהמסמך החתום הוא מסמך מקורי אשר הונפק על ידי הרשות המוסמכת להנפקתו.

מדוע נדרש האפוסטיל?

עד לפני קיומה של אמנת האג אשר נחתמה בשנת 1961 ומכונה גם אמנת האפוסטיל, אדם אשר נדרש לאמת מסמך רשמי כלשהו צריך היה לגשת פיזית אל אותה רשות אשר הנפיקה את המסמך ולאמת אותו שם, אחר כך לגשת אל משרד החוץ במדינה ולאמת גם שם, ואז לאמת את חותמתו של משרד החוץ בנציגות הקונסולרית או הדיפלומטית של המדינה שבה הוא נדרש להציג את המסמך.

קיומה של אמנת האפוסטיל מייתר את התהליך המסורבל הזה, ומאפשר לאנשים לאמת מסמכים רשמיים בהגעה אל משרד הנוטריון המוסמך לכך בלבד.

חשוב לציין, שלא כל המדינות בעולם חתומות על אמנת האפוסטיל, ואם אדם צריך להציג מסמך רשמי באחת מהמדינות שאינן חתומות – הוא עדיין צריך לבצע את כל התהליך שתואר לעיל.

אם במקרה מדובר במדינה אשר גם אינה חתומה על אמנת האפוסטיל וגם אין לה נציגות רשמית במדינה אשר הנפיקה את המסמך המקורי – הליך אימות המסמך הופך להיות אפילו עוד יותר מורכב ונמשך זמן רב.

מי מבצע את חתימת האפוסטיל בפועל?

על פי אמנת האפוסטיל מי שרשאי לבצע את חתימת האפוסטיל בפועל אלה רק הרשויות אשר הוסמכו לכך.

בישראל הרשויות המוסמכות לאימות מסמכים באמצעות אפוסטיל הן משרד החוץ, רשמים של בית משפט השלום ונוטריונים אשר הוסמכו לטובת אימות מסמכים נוטריוני על ידי שר המשפטים בהתאם לחוק הנוטריונים התשל"ו (1976). חשוב לציין, כי כאשר נוטריון חותם על מסמך לטובת אימותו הוא מאשר גם את נכונות המסמך וגם סמכותו הנוטריונית לאשר מסמכים רשמיים.

משמעות הדבר היא, שכאשר ישנה חותמת אפוסטיל על מסמך – הגורם שיקבל את המסמך בסוף התהליך יוכל להיות בטוח שמי שהחתים את המסמך באמצעות אפוסטיל אכן רשאי לכך.

אילו מסמכים דורשים אפוסטיל?

מוסדות שונים ברחבי העולם דורשים אימות מסמכים של תעודות ומסמכים רבים, ביניהם תעודות לידה, תעודות פטירה, תעודות נישואין, תמצית רישום של מרשם האוכלוסין, פסקי דין, צווי ירושה, אישורי רשם החברות, דו"חות פיננסיים, תעודות בגרות / השכלה גבוהה ועוד.

לקבלת שירותי נוטריון עבור אפוסטיל נא למלא פרטים

איפה ניתן לקבל אפוסטיל?

נכון לימים אלה ניתן לקבל חותמת אפוסטיל על מסמכים ציבוריים ישראליים (תעודות שהונפקו על ידי משרד הפנים, פסקי דין וכד') רק במשרד החוץ בירושלים.

אפוסטיל למסמכים נוטריוניים, כגון אישור תרגום, אימות חתימה וכד') ניתן לקבל במזכירות בתי המשפט ברחבי ישראל.

בנוסף, ניתן להגיש את המסמך הדורש אימות למשרד עורכי דין ונוטריונים אשר מתמחה בתחום, ולקבל שירות מהיר, מדויק ומקצועי.

משרד עורכי דין ונוטריון גרוס אפלמן לשירותכם

במחלקת שירותי נוטריון של משרד עורכי דין ונוטריון גרוס אפלמן תוכלו לקבל את מגוון השירותים הנוטריוניים, לרבות אפוסטיל. השירות ניתן על ידי נוטריון מוסמך ומנוסה, וניתן לקבלו בשפות עברית, אנגלית וספרדית.

לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישה צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר
ונשמח לעמוד לשירותכם
.

Call Now Button03-9790000
דילוג לתוכן